Materiály pro výrobu nožů, pouzder a doplňků

Materiály pro výrobu bojových nožů

 

Nástrojová ocel DZ 19573

DZ 19573 - nástrojová ocel používaná v průmyslu na výrobu vozidel . Má vysokou tvrdost, odolná proti opotřebení a má dobré řezné vlastnosti. Nehodí se na výrobu dlouhých nožů. Není to nerezová ocel. Je třeba dodržovat určitou péči.

 

Nerezová ocel 440C

440C – Nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku. Má vysokou tvrdost a odolnost proti opotřebení má velmi dobré řezné vlastnosti. Bojový nůž vyrobený z nerezové oceli 440C nepotřebuje zvláštní peči a nehrozí, že by jej poškodila koroze.

 

Materiál k výrobě pouzder nožů

KYDEX – thermo plastický materiál využívaný v průmyslu. Má specifické vlastnosti, která jsou vhodná na pochvy nožů. Je odolný, odolává chemickým látkám, barevně stálý. Vyrábí se v mnoha barvách i kombinacích a tloušťkách. Nejvhodnější pro výrobu pouzdra pro nůž je materiál o síle 2 mm. Tváří se teplem přímo na noži. Vypadá hezky, ale škrábe čepel.

ukázka použití materiálu Kydex pouzdro nože z materiálu Kydex

Materiál na výrobu třenek nožů

G10 – je laminovaný materiál, který se vyrábí ze skelných vláken s přídavkem epoxidové pryskyřice a následně se formuje (lisuje) pod vysokým tlakem. Tento materiál je používán především v elektronickém průmyslu, protože jeho nasákavost je minimální a nevodí elektrický proud. Materiál G10 vykazuje vynikající mechanické a rozměrové stálé vlastnosti.

Tyto vlastnosti jsou přímo ideální na výrobu střenek nožů, kde se dají používat v mnoha barvách i kombinací barev. Materiál G10 je možné leštit nebo různě tvarově a povrchově upravovat. Při správném používání je to materiál téměř nezničitelný. Je příjemný na dotek a hodí se pro taktické nože, kde správně zvolenou povrchovou úpravou zvyšují užitnou hodnotu nože. Zvláště jsou populární barvy jako např. oranžová, modrá, červená a následně jejich kombinace.

 

Materiál MICARTA

MICARTA – Jedná se o obdobu G10, místo skleněných vláken je zde použito plátno, látka nebo papír. Opět se lisuje pod tlakem. Výhoda materiáli MICARTA je, že si pouzdro pro nůž může každý vytvořit v domácích podmínkách. Vznikají tak neopakovatelné barvy a struktury. Vypadá luxusněji a hodí se na dražší nože.